Mérő Vera konteót lát a Mandiner gyors reakciója és az országos bombariadó között: hatalmas öngól lett a vége
A cseh titkosszolgálat Oroszországot sejtette mögötte. Semmit nem értek! – írta közösségi oldalán az ellenzéki aktivista.
Az 1982-es alapítású céget ma már az alapító, Hirth Ferenc két fia, Olivér és Markus vezetik. A sikeres generációváltás 2018-ban történt meg, Ferenc azóta is szívesen segít fiainak, hiszen kis arányban még ő is tulajdonos.
Az idén 40 éves jubileumot ünneplő cég a Modern Mintaüzem Programban részt vett, és nyert is támogatást. A Kontakt-Elektro Kft. ismert iparvállalatok beszállítója a villamos automatizálás, elektro- és szenzortechnika területein. Fontos pont az életükben az ipari automatizálás, hiszen a cég vezetői úgy vélik: elengedhetetlen, hogy folyamatos fejlesztéseket végezzenek.
Ennek hiányában elveszítenék a versenyképességüket, amiért sokat dolgoztak. Hirth Ferenc a cserkúti Mezőgépből 5 társával, összesen 6000 forint törzstőkével alapította meg a Kontakt-Elektro elődjét, a Kontakt Villamosipari GMK-t. Ennek jogutódja a ma ismert Kontakt-Elektro Kft.
Kilépésükkor vegyes reakciókat kaptak, több felettesük is úgy vélte, hogy nem sokáig fog fennállni a cég. De úgy tűnik, tévedtek, hiszen ma is töretlenül haladnak előre . Ahogyan Olivér fogalmaz: „Annyit dolgoztak, amennyit csak bírtak.
Nem nézték a munkaidőt, nem számolták a tanulással és munkával töltött hétvégéket, hajtottak, mert a céljaikon kívül szinte semmijük sem volt akkoriban.”
A cég vezetői és munkavállalói a mai napig ezt az elvet követik, hiszen ez a hozzáállás adja a vállalat alapját.
„Biztos megélhetést kívánunk nyújtani kollégáinknak, fejlődni akarunk, és folyamatos értékteremtésre törekszünk!”Az elmúlt 7 évben a dolgozói létszámot jelentősen megnövelték, hiszen létrehozták a Kontakt-Engineering Kft.-t, ami egyedi célgépgyártással foglalkozik. „Emellett több egyetemi hallgató a pécsi egyetemről is náluk van gyakorlaton, vagy éppen duális képzésben vesznek részt a cégnél” – teszi hozzá a cégvezető.
A cég exporttevékenysége is jelentős, több nyugat-európai beszállítóval, illetve azok magyarországi leányvállalataival dolgoznak együttműködésben. A beszállítói kör kiválasztásánál a magyar vállalkozásokat részesítik előnyben, hiszen támogatni kívánják a hazai cégeket. Ezt támasztja alá az is, hogy
A közelmúltban megvalósult csarnoképítésük alatt is törekedtek a beszállítói egyensúlyra, hiszen az építéshez szükséges alapanyagokat három beszállítótól szerezték be – mindegyik cementgyártó céggel szoros kapcsolatot ápolnak.
2010 óta kiemelten fontos szempont a cég számára a megújuló energiaforrások használata: jelenleg 50 Kw napelemmel rendelkeznek; ez a szám azonban várhatóan még idén a duplájára fog emelkedni. A napfény hasznosítása mellett a hűtés-fűtés rendszerhez talajszondás hőszivattyút használnak, amivel további energiát takarítanak meg. Az esővizet ciszternákba gyűjtik, majd az összegyűlt vízmennyiséget WC-öblítésre, illetve a saját technológiáikhoz használják.
Ezek alapján tehát elmondható, hogy az energiatudatosság jelentősen hozzájárul a rezsiköltségeik alacsonyan tartásához, így a már említett piacképességük megőrzéséhez.
A 2019-es évben egy 3D-s lézervágó berendezés vásárlására is sor került, 2020-ban pedig a koronavírus ellenére is tudtak újdonságokat létrehozni: a 15 Kw teljesítményű tüzelőanyag-cellás kishajójuk a Balatonkenesei Boatshow-n is bemutatásra került. Emellett részt vettek a Nemzeti Hidrogénstratégia létrehozásában is. Ugyanebben az évben egy beszállítói pályázat elnyerésének köszönhetően egy gyógyszerlogisztikai megoldáson is elkezdtek dolgozni idősotthonok és kórházak számára.
Egy évvel később,
terveik szerint 2024 végéig ebből kettőt próbaüzembe is szeretnének helyezni. Ehhez az állami támogatás megszerzése még folyamatban van. A karbantartási szoftver demójának fejlesztése szintén 2021-ben kezdődött el: ennek fő célja az, hogy minden területen naprakészek legyenek, illetve mindent dokumentálni tudjanak. Ennek bemutatását idén tervezik, a budapesti Automotive Kiállításon. A bemutatás azért is fontos, mert ezáltal fel tudják mérni a vevői igényeket, majd azok alapján végezni a további fejlesztéseket.
A családi tulajdonú középvállalkozás fő célja az innovációk létrehozása mellett az értékteremtés. Nagy hangsúlyt fektetnek a legmodernebb technológiák alkalmazására és honosítására: például villamos automatizálást valósítanak meg, ipari elektronikát és hidrogéntechnológiákat alkalmaznak.
Ahogyan Hirth Olivér fogalmazott: „Valljuk, hogy fejlesztések nélkül nem létezik jövő vállalatunk számára. Fejlesztéseink során egyik alapelvünket Woody Allentől vettük, mely szerint: »Foglalkoztat bennünket a jövőnk, mivel hátralévő napjainkat abban szeretnénk eltölteni«.”